muc
16 بهمن 1401 - 11:24

3 متهم به جعل مدارک دانشگاهی در مشهد دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مشهد گفت: با تلاش ماموران ماموران کلانتری سپاد، 3 متهم به جعل مدارک دانشگاهی در مشهد دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سرهنگ احمد نگهبان اظهار کرد: ماموران دایره امنیت عمومی کلانتری سپاد با کسب خبری مبنی بر فروش مدارک دانشگاهی جعلی توسط مردی جوان، پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: در تحقیقات میدانی پلیس مشخص شد این فرد از طریق تبلیغات در فضای مجازی، با این ترفند که مدرک صادره دارای استعلام ثبت از دانشگاه های معتبر است، در ازای هر مدرک از متقاضیان مدارک دانشگاهی مبالغی بین ۸۰  تا ۲۰۰ میلیون ریال دریافت می کند.

نگهبان تصریح کرد: ماموران دایره امنیت عمومی کلانتری سپاد با یک سری تحقیقات میدانی مخفیگاه متهم را در محدوده بلوار طبرسی شناسایی و در اقدامی ضربتی با هماهنگی مقام قضائی وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش ۱۶ برگ مدرک تحصیلی در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم ۳۲ ساله در بازجویی های به عمل آمده به خرید مدارک جعلی از ۲ تن از دوستانش در محدوده منطقه الهیه و امامیه اعتراف که در ادامه این عملیات بلافاصله ماموران کلانتری سپاد ۲ عضو دیگر این باند را که اقدام به جعل و فروش مدارک دانشگاهی می کردند دستگیر و در این خصوص ۱۲ برگ مدرک تحصیلی دیگر جعل شده به همراه مهرهای برجسته و ژلاتینی متعلق به مراکز دانشگاهی را کشف کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: تاکنون ۲۱ نفر از افرادی که مدرک دانشگاهی برای آن ها صادر شده، شناسایی و اسامی آن ها برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی اعلام شده است.

فرمانده انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: عدم استعلام بعضی از ارگان ها و شرکت ها درخصوص وضعیت مدارک دانشگاهی، کریدور امنی را برای استفاده کنندگان از این مدارک مهیا کرده و زمینه سوء استفاده برخی از افراد شیاد و فرصت طلب را برای تهیه مدارک جعلی و یا دریافت این مدارک ترغیب می کند که پلیس با این گونه افراد در چارچوب قانون برخورد می کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019665