muc
08 بهمن 1401 - 11:49

بهره برداری از ۱۰ پروژه ورزشی در ایلام به مناسبت دهه فجر

مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان ۲۳ پروژه برای ورزش مصوب شده که تاکنون ۱۱ پروژه افتتاح و در دهه فجر ۱۰ پروژه دیگر به بهره برداری می رسد.

شهاب شهبازی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان ایلام شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در ابتدای فعالیت کاری مطالعاتی در زمینه سرانه ورزشی، ظرفیت‌ها و زیرساخت های استان صورت گرفت که اکنون موضوع آمایش در شهرستان ها در دستور کار بوده و برای اجرای این طرح نیازمند منابع مالی خواهیم بود.

وی افزود: در طرح آمایش نگاه به ورزش تمام  شهرستانها بوده و برای رشته‌هایی که استعداد بیشتری در آن باشد حمایت‌هایی  جهت ارتقا به مراحل بالاتر صورت خواهد گرفت.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان ایلام بیان کرد: حدود 300 هیئت ورزشی در سطح شهرستانها و مناطق استان فعال است و ۴۶ هیئت استانی که در کشور صاحب سبک و جایگاه خاص بوده نیازمند حمایت مالی هستند.

شهبازی گفت: سعی شده براساس اعتبارات فصلی وزارتخانه حمایت هایی از ورزشکاران و تیم های استان صورت گیرد و نیز بهره‌مندی از خیرین ورزش یار در دستور کار است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: استاندار ایلام نسبت به ورزش روستاها، توسعه زیرساخت های ورزشی و ... یک نگاه مثبتی داشته تا بتوانیم از حمایت‌های این‌ مقام مسئول در زمینه توسعه ورزش استان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌ای در حوزه قهرمانی همگانی صورت گرفته تا همه معاونین و رؤسای هیئت های ورزشی به صورت میدانی مسائل رشته‌های ورزشی هر شهرستان را بررسی و رفع کنند.

شهبازی نسبت به مسئله آموزش اشاره کرد و توضیح داد: یکی از نیازهای اساسی ورزش موضوع آموزش بوده و از شرایط اصلی قهرمان پروری داشتن مربیان فنی و آموزش دیده است و بایستی در سطح استان دوره‌های آموزشی در تمام درجات و حتی مدرسه برگزار شود تا از ظرفیت نیروهای مستعد استان برای توسعه ورزش و آموزش سایر استان‌ها استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان 23 پروژه برای ورزش مصوب شده که تاکنون 11 پروژه افتتاح و در دهه فجر 10 پروژه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان به دو پروژه مهم در سطح استان اشاره کرد و افزود: ورزشگاه 15 هزار نفری ایلام در دولت قبل به علت کمبود اعتبارات متوقف شد و در دولت مردمی کار و کرامت برای محوطه سازی، سکوها، آسفالت اعتبار 5 میلیارد تومان تخصیص داده شده و هم اکنون جهت فعالیت دوباره به پیمانکار بومی واگذار شده، همچنین 26 میلیارد تومان تحت پیمان بوده و در صورت تخصیص کامل اعتبارات تا پایان سال مالی آینده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: پروژه دیگر توسعه ورزشگاه شهدای چوار بوده که فاز اول با اعتبار 5 میلیارد و 700 میلیون تومان شامل زمین چمن مصنوعی، پیست و فنس انجام شده و برای فاز دوم از متمم سفر ریاست جمهوری اعتبار 20 میلیارد تومان شامل طراحی سالن رزمی، تنیس روی میز، نگارخانه، المان، یادمان شهدا و سکوی تماشاگر در نظر گرفته شده که در دست طراح و مشاور جهت طراحی بوده که به محض اتمام طراحی کار پیمان سپاری آغاز می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: برای یادواره شهدای ورزشگاه زمین فوتبال چوار رایزنی هایی با فدراسیون فوتبال جهت برگزاری بازی دوستانه تیم منتخب پیشکسوتان ملی پوش استقلال و پرسپولیس در 23 بهمن ماه در ورزشگاه شهدای چوار انجام شده که امیدواریم این امر تحقق یابد تا بتوانیم این واقعه را به درستی برای کشور و نسل های مختلف جامعه معرفی و تبیین کنیم.

شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: ورزش استان دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی بوده که از همه مسئولان استان و کشور انتظار می‌رود یک نگاه ویژه ای از لحاظ اعتبارات، حمایت‌ها و توسعه زیرساخت ها ورزشی صورت بگیرد که ورزشکاران استان ایلام همانند گذشته در سطح جهان و المپیک پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002174