muc
11 بهمن 1401 - 14:37

مهلت کشت قراردادی گندم آبی در خراسان رضوی پایان یافت

مشهد ـ مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: فرآیند انعقاد قرارداد کشاورزان در سامانه کشت قراردادی گندم آبی با ثبت ۱۱ هزار و ۳۴ قرارداد در این استان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحیدرضا فریدونی اظهار کرد: این فرآیند از ابتدای آذرماه امسال در استان همزمان با سراسر کشور با هدف دستیابی به الگوی کشت پایدار و خود کفایی در تولید گندم و همچنین حمایت از کشاورزان و گندمکاران کلید خورد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: کشاورزان و گندمکاران استان خراسان رضوی با ثبت و انعقاد قرارداد کشت گندم در این عملیات اقتصادی و حمایتی دولت مشارکت داشته‌اند.

وی گفت: از مجموع ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت آبی گندم استان نزدیک به ۸۸ هزار هکتار در سامانه کشت قراردادی گندم به ثبت رسیده است.

فریدونی بیان کرد: با ثبت ۶۹ درصد از اراضی و سطح زیر کشت گندم آبی استان در سامانه کشت قراردادی گندم، خراسان رضوی توانسته است به عنوان چهارمین استان کشور بیشترین سطح زیر کشت ثبت شده در این سامانه را به خود اختصاص دهد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: کشاورزان عزیز برای برخورداری از یارانه‌های مربوطه از جمله کمک هزینه کرایه حمل به میزان یک میلیون ریال در هر تن باید نسبت به مراجعه به مراکز خدمات حمایتی و امضا نسخه پرینت قرارداد و ارائه سفته مربوطه اقدام نمایند.

وی افزود: کشاورزانی که موفق به ثبت و انعقاد قرارداد در این سامانه شده اند از مزایای دیگری همچون بهره‌گیری از ۲۰ درصد تخفیف بیمه محصولات و همچنین برخورداری از تسهیلات برای تأمین کودهای پتاسه و فسفات بهره‌مند خواهند شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010001